Ana Sayfa Genel TRT Ekranlarında ‘Bir FETÖ gitti bin FETÖ geldi’ iddiası!

TRT Ekranlarında ‘Bir FETÖ gitti bin FETÖ geldi’ iddiası!

zubizu

İlahiyatçı Prof. Dr. Ali Köse’nin açıklamaları şöyle;

Sözü geçen Roma ve Mekke meselesi 7,5 yıl öncesine ait bir meseledir. Fakültede hafızlık yapan öğrenciler vardı. Dedim ki, ‘Ben sizi ödüllendirmek istiyorum. Umreye göndermek istiyorum.’ dedim. Bu bütçeyide yakın çevremden topladım. Daha önce İlahiyat fakültesinde böyle bir şey olmamıştı. Öğrencilerle bir toplantı yaptık. Gidecek öğrencilerin yüzde 90’ı kız öğrenciler. Salondan çıkarken 5-6 kız öğrenci yanıma geldi. Otelin uzak olduğunu söylediler. Ben de ‘Otel uzak olunca ne oluyor ki?’ dedim. Çocuklar korktuklarını söylediler. Aynı yıl Şubat tatilinde eşimin dahil olduğu bir hayır organizasyonu var. İtalya’ya gidip gelelim demişler. Büyük kızım ve küçük oğlumla birlikte tatile gittiler. Ben de dedim ki çocuklara, ‘Benim eşim ve kızım, Roma’ya giderken hiç akıllarına böyle bir şey gelmedi. Siz Mekke’ye giderken böyle bir şeyden korktuğunuzu söylüyorsunuz’ dedim. Bu röportajdan bazı şeyleri çekip, üç gündür benim eşime ve kızlarıma küfrettiriyor. Bunun için programa beyanat verme kararı aldım. Ben bunları kaç yıldır devlet yetkililerine de iletiyoruz. Diyanet de bunları biliyor.

Demokrasi meselesi konuşmanın birkaç cümlesini çekerek insanları itham etmekten başka bir şey değil. O mesele 15 Temmuz’dan hemen sonra oldu. Biz 15 Temmuz’la alakalı 3 akademisyen konuştuk. Konu diasporaya geldi. FETÖ’cüler kara propaganda yapıyorlar. FETÖ’cülerin ülkemiz adına yaptıkları kara propagandayla ilgili bazı cümleler kurdum. O günlerde demokrasi nöbetleri yapıyorduk. O demokrasi nöbetlerinde birisi çıkıyor ‘Tekbir’ diyor kalabalık da tekbir çekiyor. FETÖ’cüler de bunu alıyor Batı medyasına koyuyorlar sanki İran, sanki bir Orta Doğu ülkesi gibi bir görüntü var. Bizim bunu yapmamız gerekiyor, bu konuda bizim dikkatli olmamız gerekiyor bağlamında söylediğim cümlelerdir. Bunu 1 hafta boyunca hiç kimse bu lafa bir şey demedi. 1 hafta sonra adı İ. ile başlayan bir tane piyasa hocası taraftarlarını benim üzerine saldırttı. Günlerce beni müşrik olmakla, kafir olmakla suçladı. 4 yıl önceye ait olan bir şeydir. Hoca efendiler bunları yıllardır görmediler de ben 3 gün önce konuşunca mı haberi oldu. Demokrasi meselesiyle ilgili yazılı açıklama da yaptım.

Nurcular da tepki gösterdi

Menzilci Serdar Tuncer’in ardından, Nurculuğuyla meşhur eski AKP Milletvekili Said Yüce de Ali Köse’ye tepki gösterdi. Cemaat liderlerini ve tarikat şeyhlerini “Medrese ve tekkelerde yetişmiş medar-ı iftihar zat’lar” olarak tanımlayan Yüce, Köse’yi önce ‘bıyıksız’ olmasıyla eleştirdi, tepki gelince “Meselemiz bıyık ve görüntü değil elbette” diyerek geri adım attı.

Kaynak: “Bir FETÖ gitti, bin FETÖ geliyor” sözlerine Menzilcilerin ardından bir tepki de Nurculardan

Nurcular ve Menzilciler ayağa kalktı

Ali Köse’nin devlet içinde yapılanarak güç kazanmaya çalışan ve sonunda devleti ele geçirmek için darbe girişiminde bulunan Fethullah Gülen Cemaatini örnek göstererek, “İleride bunlar tekrar yaşanabilir” uyarılarına Nurculardan ve Menzilcilerden tepki gelmesi ise akıllarda “Bu tarikatlar da devlette yapılanmaya mı çalışıyor?” sorusunu getirdi.

Kaynak: “Bir FETÖ gitti, bin FETÖ geliyor” sözlerine Menzilcilerin ardından bir tepki de Nurculardan

Benzer Yazılar

Yorum Yap

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et Daha fazla bilgi için