Ana Sayfa Güncel Haberler Dev Ethereum Opsiyonu Bu Tarihte Sonlanacak! Fiyatı Nasıl Etkiler?

Dev Ethereum Opsiyonu Bu Tarihte Sonlanacak! Fiyatı Nasıl Etkiler?

zubizu

25 Haziran 2021’de,  Ethereum’da 1.5 milyar dolardan fazla opsiyon sonlanacak. Bu miktar, 26 Mart’ta sonlanan opsiyonlardan yüzde 30 daha büyük. O sırada sonlanan opsiyonlar, ETH fiyatında da yüzde 17’lik düşüş ile aynı zamana denk gelmişti. Ancak Mart ayının sonundan itibaren ETH fiyatı üç hafta içinde yüzde 60 arttı. Peki, bu sefer Ethereum fiyatı nasıl bir yol izleyecek?

1.5 milyar dolarlık Ethereum opsiyonu 12 gün sonra sonlanacak

Haziran ayında vadesi dolacak olan Ether sözleşmesinin miktarı, toplam 3.4 milyar dolarlık açık pozisyonun yüzde 45’ine, yani 638.000’den fazla bir miktara eşdeğer. Opsiyonlar, iki bölüme ayrılmış durumda: ETH alıcılarının son kullanma tarihinde sabit bir fiyattan token edinmelerine olanak tanıyan alım opsiyonları ve ETH sahiplerinin tokenlerini sona erme tarihinde satmalarına olanak tanıyan satım opsiyonları.

Verilere göre 2.200 dolar üzerinde “orantısız bir miktarda” alım opsiyonları var. bu nedenle ETH’nin 25 Haziran’daki fiyatı bu seviyenin altında kalırsa, “nötr-boğa opsiyonlarının yüzde 73’ü değersiz olacak”. Yazım sırasında ETH fiyatı 2.500 dolar civarında, fiyatın yönü ise kesin değil. Uzmanlara göre bu vade sonunda da Mart ayındaki gibi fiyat hareketi gözlemlenirse, ETH ralli yapabilir.

Benzer Yazılar

Yorum Yap

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et Daha fazla bilgi için