Ana Sayfa Güncel Haberler Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan DAĞDEVİREN’den Eyüp Çınar Bebeğe Ziyaret

Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan DAĞDEVİREN’den Eyüp Çınar Bebeğe Ziyaret

zubizu

Malatya İl Emniyet Müdürü Sn. Ercan DAĞDEVİREN, TDP Personeli ile birlikte, SMA hastası Eyüp Çınar bebek ve ailesini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Malatya’da daha önce SMA hastalığı nedeniyle bir çocuğunu kaybeden Yıldız Altuntaş, SMA tip 1 teşhisi konulan 5,5 aylık bebeği Eyüp Çınar için yardım kampanyası başlattı. İkinci kez çocuğunu bu hastalıktan kaybetmek istemeyen anne Altuntaş, bebeğinin tedavisi için gerekli olan 2,2 milyon doları toplamak için hayırseverlerden destek istiyor.

12 yıl önce bir çocuklarını bu hastalıktan kaybeden Altuntaş ailesi minik Eyüp Çınar’ı da bu hastalığa kurban vermek istemiyor. Bunun için kampanya başlatan aile, valilik izniyle gelecek yardımlarını bekliyor.

Baba Galip Altuntaş ise çocuklarını yaşatmak için başlattıkları kampanyanın valiliğin izniyle resmi bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Altuntaş, valiliğin kontrolü altında devam eden kampanyada yüzde 31’lerde olduklarını kaydederek,

Çok vaktimiz yok. Çınar artık makinaya bağlı bir şekilde bile artık öksüremiyor. Tükürüğünü yutamıyor bunu makinayla çekiyoruz. Günden güne de kasları kayboluyor. Tedaviye ulaşmak için yardım kampanyasını devam ettiriyoruz. Gerçekten çok kısa zamanda bunu bitirmemiz lazım. Bu olmayacak bir şey değil, ülkemizde 30-32 bebek bu kampanyayı bitirdi. Bu bebekler yurt dışına gitti, tedavisini aldı ve çok güzel sonuçlar var. Yatamayan, yutkunamayan çocuklar kafasını tutmaya ve neredeyse yürümeye başladılar. Bizde Eyüp Çınar’ı kaybetmemek için böyle bir kampanya başlattık. Valilik izniyle, yurt dışından onaylı bir dernek üzerinden hesaplarımız var. Gayet şeffaf bir şekilde bu kampanyayı sürdürüp, evladımızı tedaviye kavuşturarak, ablalarıyla birlikte oynamasını istiyoruz. Halkımızdan tek istediğimiz; kampanyaya destek versinler, Eyüp Çınar’ı kaybetmeyelim” dedi.

Benzer Yazılar

Yorum Yap

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et Daha fazla bilgi için