Ana Sayfa Güncel Haberler NVIDIA, Ethereum (ETH) Madenciliğini Üç Yeni GPU’da Sınırlandırıyor

NVIDIA, Ethereum (ETH) Madenciliğini Üç Yeni GPU’da Sınırlandırıyor

zubizu

GeForce pazarlama başkanı Matt Wuebbling tarafından yapılan açıklamaya göre NVIDIA, üç yeni grafik kartının (RTX 3070, RTX 3080 ve RTX 3060 Ti) madencilik yeteneklerini kasıtlı olarak sınırladı ve bunları “Lite Hash Rate” olarak etiketledi

GeForce pazarlama başkanı Matt Wuebbling tarafından yapılan açıklamaya göre NVIDIA, üç yeni grafik kartının (RTX 3070, RTX 3080 ve RTX 3060 Ti) madencilik yeteneklerini kasıtlı olarak sınırladı ve bunları “Lite Hash Rate” olarak etiketledi.

Ekran kartı devi NVIDIA, hash gücünü %50 oranında azaltarak üst düzey GPU’larının Ethereum (ETH) madencileri yerine oyuncuların eline geçmesini sağlamak istiyor.

Wuebbling, sınırlamadan yalnızca yeni üretilen GPU’ların etkileneceğini iddia ediyor.

Ethereum fiyatlarındaki büyük artış, başka bir GPU kıtlığı dalgasıyla ilgili endişeleri arttırmış durumdaydı.

12 Mayıs’ta Ethereum madencileri, kar açısından Bitcoin (BTC) madencilerini geride bıraktı.

Ancak NVIDIA, Şubat ayında GeForce RTX 3060’ı zayıflatırken kendi kripto para birimi madenciliği işlemcisini piyasaya sürdüğü için yeni Ethereum çılgınlığını kaçırmaya istekli gibi görünüyor.

Benzer Yazılar

Yorum Yap

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Kabul et Daha fazla bilgi için